وبلاگ آرمانیا

کاربردهای امروزی گرده

کاربرد دارویی

به منظور ايجاد عدم حساسيت در بيماران، معمولاً گرده مستقيماً از گياهان جمع‌آوري مي‌شود، سپس عصاره گرده تزريق زير جلدي مي‌شود. بي‌حسي از طريق خوردن گرده گزارش شده است اما هيچگونه صحت علمي وجود ندارد. براي معالجه مشكلات متعدد پروستات، گرده‌اي كه تجويز مي‌شود معمولاً بصورت گلوله‌هاي خشك جمع‌آوري شده به وسيله زنبور عسل مي‌باشد.به نظر مي‌رسد كه گرده كشورها يا مناطق مختلف به يك ميزان اثر مثبت داشته باشند. در هر صورت گرده بطور رسمي به عنوان داروي طبي مشخص نشده است. از زمانيكه به نظر رسيده مصرف گرده در بهبود شرايط عمومي و ميزان تبديل غذا در حيوانات و انسان موثر است، غالباً درخواست و تقاضا براي آن بيشتر شده است. ممكن است استفاده‌هاي دارويي ديگري از گرده در طب سنتي به عمل آيد.

 

کاربرد غذایی

امروزه گرده به طورعمده به عنوان غذا استفاده مي‌شود يا به عبارت صحيح‌تر به عنوان يك مكمل غذايي. البته ارزش گرده به عنوان يك ماده غذايي براي انسان غالباً اغراق‌آميز بوده است،البته اين بدان معني نيست كه مصرفش ممكن است مفيد نباشد، بلكه بطور علمي با جيره‌هاي حيواني مختلف مفيد نشان داده شده است.

گرده اضافه شده به جيره‌ها براي دامها و حشرات آزمايشگاهي در بهبود سلامتي، رشد وميزان تغيير تبديل غذا نتيجه مثبت داشته است. جوجه‌ها بازده غذايي جزئي را با افزودن فقط 5/2% گرده به يك جيره غذايي متعادل نشان داده‌اند. زنبورداران كندوهاي خود را با گرده خالص، مكمل‌هاي گرده يا جانشين‌هاي گرده در طول دوره‌هايي كه منابع گرده طبيعي محدود است تغذيه مي‌كنند.

 

کاربرد در مواد آرايشي

اخيراً گرده در تهيه بعضي وسايل آرايشي با اين ادعا كه تغذيه با گرده باعث جوان شدن پوست مي‌شود بكار مي‌رود. تاثير اين امر ثابت نشده و خطر حساسيت بسيار نيز وجود دارد. بنابراين تعدادی از افراد مستثني مي‌شوند و همچنين تعداد ديگر نيز در خطر داشتن حساسيت يا عكس‌العمل‌هاي ناخوش آيند قرار مي‌گيرند، و اين عمل خيلي قابل توصيه نمي‌باشد.

مدیرسایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد.

مشاهده همه پست توسط مدیرسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X