وبلاگ آرمانیا

خواص درمانی و فيزيولوژيكی گرده گل

مدارك تجربی

خواص و فوائد حاصل از مصرف گرده گل بر طبق بعضي از شواهد غير علمي اين موضوع بسيار زياد هستند. برخي از مردم درباره اصلاح يا بهبود بيماريهاي مزمن گزارشاتي ارائه داده‌اند. بهبودي تعداد زيادي از دردها و رنجهاي بزرگ آنها توسط گرده گل ليست شده‌اند. جدول زير خواص درمانی گزارش شده درباره گرده گل و نتيجه تجربيات شخصي بدون هرگونه مطالعات طبي و بررسي علمي ديگر هستند. گاهي اوقات از بين رفتن علائم بيماري در اثر مصرف گرده گل، بوسيله پزشكان اطلاع داده شده است اما بررسي‌هاي بيشتر براي چنين بهبودي‌هايي انجام نشده است. 

 

ادعاها و گزارشات از فوائد، بهبودها يا درمانهاي حاصله از مصرف گرده گل

درمانهابهبودها
سرطان در حيواناتسرماخوردگي‌هاجوش صورتنازائي‌ نرهاكم خونيفشار خون بالااختلالات مزاجي و عصبيزخم‌هاعمليات ورزشيهضم و جذبجوان سازيقدرت عموميطراوت پوستاشتهاظرفيت هموگلوبيننيروي جنسي

 

مدارك علمي

مشاهدات طولاني مدت در مورد اثرات دارويي گرده گل تنها به مشكلات پروستات و حساسيت‌ها مربوط مي‌شود. دهها سال مشاهده اثرات گرده گل در كشورهاي اروپاي غربي و تعدادي آزمايشات باليني در معالجه مشكلات پروستات ناشي از عفونتها و تومورهاي سرطاني موثر نشان داده است. مكمل جيره‌هاي غذايي حيواني با استفاده از گرده گل براي بدست آوردن اضافه وزن و اثرات مفيد ديگر در مورد خوكچه‌ها، گوساله‌ها، جوجه‌هاي گوشتي و محيط كشت آزمايشگاهي حشرات نتايج مثبتي نشان داده است. اثرات مربوط به ميكروب‌شناسي هم مشاهده گرديده است ولي اين موضوع به گلوكز اكسيداز اضافه كه (همان آنزيمي كه براي عمل ضد باكتريايي در عسل طبیعی استفاده مي‌شود) به وسيله زنبور عسل قبل از اينكه عسل يا شهد با دانه گرده مخلوط شود، نسبت داده مي‌شود. بنابراين اين ویژگی در دانه‌هاي گرده و بيشتر در نان گرده نمود پيدا مي‌كند. اثر ضد ميكروبي گرده گل روي دست به طورخيلي جزئي آشكار است. برخي مدارك وجود دارد كه گرده گل مي‌تواند حيوانات و انسانها را در مقابل اثرات زيان آور اشعه ايكس و تشعشعات محافظت نمايد.

مدیرسایت

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد.

مشاهده همه پست توسط مدیرسایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X